IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Małe ciekawostki

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Hazama
Członek Komisji Dyscyplinarnej
Hazama

#26PisanieTemat: Re: Małe ciekawostki    Małe ciekawostki  - Page 2 EmptyWto Lip 11, 2017 12:54 am

Komiksy. Mangi są króciutkie.
Powrót do góry Go down
Nexaron Dragonbite
Nauczyciel wychowania fizycznego
Nexaron Dragonbite
Skąd : ziemia

#27PisanieTemat: Re: Małe ciekawostki    Małe ciekawostki  - Page 2 EmptyWto Lip 11, 2017 2:01 am

Proszę oświeć mnie, ile stron ma jeden przykładowy komiks, bo albo robisz sobie ze mnie jaja, albo ja mam mylne wyobrażenie o grubości komiksów.

Eeee... Coś śmiesznego. Ciężko wybrać jedną rzecz. W gimnazjum koledzy chcieli mieć śnieg na korytarzu, więc uruchomili gaśnicę, ale zamiast pianowej złapali proszkową. Więc zamiast śniegu mieliśmy mgłę.
Powrót do góry Go down
Hazama
Członek Komisji Dyscyplinarnej
Hazama

#28PisanieTemat: Re: Małe ciekawostki    Małe ciekawostki  - Page 2 EmptyWto Lip 11, 2017 2:02 am

Komiks z marvel now ma około 160 stron. Takie grubsze jednotomówki mają około 400 A4. Zależy od grubości papieru ogólnie. One się wydają cieniutkie ze względu na papier.
Powrót do góry Go down
Levi
Outsider
Levi

#29PisanieTemat: Re: Małe ciekawostki    Małe ciekawostki  - Page 2 EmptyWto Lip 11, 2017 10:54 am

Potwierdzam. Komiksy są kolorowane markerami alkoholowymi, które bardzo łatwo wsiąkają w papier, a przez to papier, na którym są tworzone, ma bardzo małą gramaturę (czyli jest w uj cieniutki, bo ma z 60g. Kartki do drukarek zazwyczaj mają 70-90g) i jest pokryty warstwą, która zapobiega przebijaniu tuszu na biurko (bo na drugą stronę i tak przebija).
A przynajmniej tak się tradycyjnie robiło komiksy. W erze komputerowej, nie wiem czy część ludzi nie koloruje na komputerze, ale w sumie to wątpię. Właśnie przez oryginalne tworzenie i charakterystyczne kartki, komiksy, wydają się być grube.

To teraz coś śmiesznego o mnie... Eeee... tak, chcę się zajmować grafiką, designem, ilustratorstwem, czymkolwiek, byleby rysować w życiu. Nie ciągnie mnie do architektury.
Powrót do góry Go down
Hazama
Członek Komisji Dyscyplinarnej
Hazama

#30PisanieTemat: Re: Małe ciekawostki    Małe ciekawostki  - Page 2 EmptyWto Lip 11, 2017 11:23 am

Zależy od komiksu. Np. Mały Nemo jest robiony w inny sposób bo jest go około 500 sztuk drukowanych (ma ręcznie pisany numerek na końcu).
Powrót do góry Go down
Levi
Outsider
Levi

#31PisanieTemat: Re: Małe ciekawostki    Małe ciekawostki  - Page 2 EmptySro Lip 12, 2017 12:34 pm

Hmm... Czy Mały Nemo nie był publikowany w gazetach? W tym momencie sam sposób produkcji był inny, ze względu na fakturę papieru, na którym był drukowany.
A przypuszczam, że przy reedycji jednak zależy na oddaniu oryginału. Raczej nie rysowaliby tego na nowo, aby specjalnie pokolorować to markerami na określonym papierze. Dodatkowo w dzisiejszych czasach byłoby niepotrzebne zawracanie sobie głowy.
Powrót do góry Go down
Hazama
Członek Komisji Dyscyplinarnej
Hazama

#32PisanieTemat: Re: Małe ciekawostki    Małe ciekawostki  - Page 2 EmptySro Lip 12, 2017 3:40 pm

Istnieje taka szansa, ale głowy za to nie dam. Aktualnie reedycja wydana jest w twardej oprawie i każdy numer ma ręcznie napisaną cyferkę na pierwszej stronie więc można założyć, że jest tego ograniczona ilość i nie jest to masówka.
Powrót do góry Go down
Hana
Przewodnicząca Rady Uczniowskiej
Hana

#33PisanieTemat: Re: Małe ciekawostki    Małe ciekawostki  - Page 2 EmptySro Lip 12, 2017 3:56 pm

Drugie imię mojego kota to Adolf
Powrót do góry Go down
https://gensou.forumpolish.com
Hazama
Członek Komisji Dyscyplinarnej
Hazama

#34PisanieTemat: Re: Małe ciekawostki    Małe ciekawostki  - Page 2 EmptySro Lip 12, 2017 3:56 pm

Adolf Kittler?
Powrót do góry Go down
Mori
Rzecznik samorządu
Mori
Age : 23
Skąd : masz tak czarujący uśmiech?

#35PisanieTemat: Re: Małe ciekawostki    Małe ciekawostki  - Page 2 EmptySob Lip 15, 2017 5:32 pm

Mam około 175cm wzrostu więc jak noszę obcasy jestem wyższa od większości mężczyzn. Ejmen
Powrót do góry Go down
Hazama
Członek Komisji Dyscyplinarnej
Hazama

#36PisanieTemat: Re: Małe ciekawostki    Małe ciekawostki  - Page 2 EmptySob Lip 15, 2017 7:38 pm

O to jesteś ze 2-3 centymetry wyższa ode mnie. Zakładając, że nie masz obcasów.
Powrót do góry Go down
Mori
Rzecznik samorządu
Mori
Age : 23
Skąd : masz tak czarujący uśmiech?

#37PisanieTemat: Re: Małe ciekawostki    Małe ciekawostki  - Page 2 EmptySob Lip 15, 2017 7:53 pm

Jestem wyższa od wszystkich chłopaków w mojej klasie ;-; straszne to
Powrót do góry Go down
Hazama
Członek Komisji Dyscyplinarnej
Hazama

#38PisanieTemat: Re: Małe ciekawostki    Małe ciekawostki  - Page 2 EmptySob Lip 15, 2017 7:58 pm

Spoko, ja zawsze byłem najniższy w klasie z chłopaków
Powrót do góry Go down
Shizuku
Członek Komisji Dyscyplinarnej
Shizuku

#39PisanieTemat: Re: Małe ciekawostki    Małe ciekawostki  - Page 2 EmptySob Lip 15, 2017 11:13 pm

Mam podobny wzrost co Mori, ale u mnie w klasie są chłopaczki 195 xDDD
Powrót do góry Go down
Haru
Gwiazda
Haru
Skąd : Jakaś wiocha

#40PisanieTemat: Re: Małe ciekawostki    Małe ciekawostki  - Page 2 EmptyNie Lip 16, 2017 7:58 pm

Jestem kobietą która lubi grac facetami, bo tak, mam 181 cm wzrostu, więc u mnie obcasy oznaczają zostanie tytanem na kilka godzin
but I look hot
Powrót do góry Go down
Levi
Outsider
Levi

#41PisanieTemat: Re: Małe ciekawostki    Małe ciekawostki  - Page 2 EmptyNie Lip 16, 2017 8:04 pm

Nigdy nie chodziłem na obcasach. x:
Powrót do góry Go down
Hazama
Członek Komisji Dyscyplinarnej
Hazama

#42PisanieTemat: Re: Małe ciekawostki    Małe ciekawostki  - Page 2 EmptyNie Lip 16, 2017 9:34 pm

A ja bym zobaczył tego tytana, by zdecydować czy odpalić 3d maneuver gear kappa
Zawsze gram jakimiś dziwnymi postaciami. Nigdy nie grałem niczym "normalnym".
Powrót do góry Go down
Anthony Rickard
Dyrektor
Anthony Rickard

#43PisanieTemat: Re: Małe ciekawostki    Małe ciekawostki  - Page 2 EmptyWto Lip 18, 2017 8:12 pm

Jestem uzależniony od kaszki manny z biedronki.
Powrót do góry Go down
Mori
Rzecznik samorządu
Mori
Age : 23
Skąd : masz tak czarujący uśmiech?

#44PisanieTemat: Re: Małe ciekawostki    Małe ciekawostki  - Page 2 EmptyCzw Lip 20, 2017 12:55 pm

Nie umiem pić wody ;-;
Jak próbuję wypić szklankę to się duszę
Powrót do góry Go down
Hoshiko
Uczeń
Hoshiko

#45PisanieTemat: Re: Małe ciekawostki    Małe ciekawostki  - Page 2 EmptyCzw Lip 20, 2017 1:41 pm

A ja z kolei mogę wypić do 6l wody, o ile jestem w domu cały dzień. : D
Powrót do góry Go down
Kot
Kot

#46PisanieTemat: Re: Małe ciekawostki    Małe ciekawostki  - Page 2 EmptyNie Lip 23, 2017 9:05 am

Ignatius napisał:
Nie rozróżniam stron. Poważnie. Nie wiem, która to lewa, a która to prawa strona. o/
#me

Lubię wszelkie wyroby pomidorowe, ale nie lubię pomidorów.
Lubię jabłka, ale nie lubię wszelkich wyrobów jabłkowych (poza sokami).
Rozmawiam ze sobą na głos.
Cenię swoje maskotki bardziej niż ludzi. I:
Powrót do góry Go down
Sponsored content


#47PisanieTemat: Re: Małe ciekawostki    Małe ciekawostki  - Page 2 Empty

Powrót do góry Go down
 
Małe ciekawostki
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Gensou Koukou :: 

Offtop

 :: Rozmowy
-